Vaska figūru izstāde


Izstāde “Pasaules vēsture vaska figūrās”
http://valgamuuseum.ee/et/muuseum/kalender/2020-02-29/naitus-maailma-ajalugu-vahakujudes/

No 29. februāra līdz 31. martam Valgas Muzejs prezentēs vienu no reprezentablākajām vasku figūru kolekcijām Eiropā.

Ekspozīcijas pērle ir pēc Sandro Botičelli slavenās gleznas “Venēras dzimšana” veidota kompozīcija, kurā ir attēlota dievietes Venēras mistiskā piedzimšana no jūras putām. Blakus Venērai var redzēt Senās Grieķijas dievieti Atēnu.

Apmeklētāji var iepazīties ar vairāk nekā 40 figūrām. Ekspozīcija ir sadalīta dažādās tematiskās sekcijās: vēsturiskās personas, lielie rakstnieki un mākslinieki, populārie aktieri un mūziķi, un bērnu filmu un animācijas filmu varoņi.

Izstādē būs ekskluzīva iespēja ar savām acīm redzēt dabiskā lielumā dižgarus no mākslas elites – Mikelandželo, Leonardo da Vinči, Salvadors Dalī u.c.

Bērnu sekcijā būs bagātīga animācijas filmu varoņu kolekcija. No filmas “Ledus laikmets” varēs redzēt leģendāru vāveri un sliņķi, filmas “Karību jūras pirāti” kapteini Džeku Sperovu (Džonijs Deps) un pirātu karalieni Elizabeti Svonu (Keira Naitlija).

“Reprezentabla vaska figūru kolekcija, kas apciemos Valgas Muzeju nav tikai izklaides pasākums, bet tas arī izglītos publiku,” stāsta izstādes kurators Armens Arutjutjans. “Visas šīs figūras ir gatavojuši Eiropas nozares vadošie meistari. Savos darbos viņi izmantojuši tikai vēsturiski ticamus datus un materiālus. Īpaša uzmanība ir pievērsta vēsturisko personu kostīmiem.”

Izstāde Valgas Muzejā ir apskatāma no 2020. gada 29. februāra līdz 31. martam, no otrdienas līdz piektdienai plkst. 11-18, sestdienās un svētdienās plkst. 11-17. Ieejas maksa: pieaugušajiem 5 €; bērniem, pensionāriem 4 € un ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–3 bērni) 14 €. Maksāt var tikai skaidrā naudā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru