Valgas un Valkas pludmales peldsezonai gatavas


Foto no Aivara Viļumsona personīgā arhīva
Valgas Pedeles atpūtas zona, kur atrodas smilšu pludmale, laipa un pludmales namiņš, tika sakārtota jau pirms peldēšanas sezonas sākuma. Ir salabots un atsvaidzināts inventārs, nomainītas pludmales smiltis un sakopta zaļā zona, darbā pieņemti un apmācīti glābēji. Oficiālā peldsezona visā Igaunijā sākas 1. jūnijā un ilgst līdz 31. augustam. Arī Zāģezers pirms peldsezonas sakopts.

Sākoties siltam laikam, Valgā Pedeles atpūtas zonas pludmalē pie uzpludinātā ezera atkal tiek gaidīti atpūtnieki. Pilsētas teritorijā esošā pludmale nodrošināta ar jaunām, tīrām smiltīm, drošībai uz ūdens sekos līdzi apmācīti glābēji. Netālu no peldvietas atrodas bērnu rotaļu laukums.
Pludmales apsardze strādās katru dienu no 11 līdz 20. Savā postenī atradīsies divi cilvēki, kas nodrošinās ne tikai drošību uz ūdens, bet arī sekos līdzi sabiedriskajai kārtībai pludmales teritorijā.
Veselības aizsardzības dienests ir apstiprinājis, ka Pedeles upes ūdens atbilst peldvietās noteiktajām prasībām. Ūdens temperatūra tiks mērīta trīs reizes dienā: plkst. 10, plkst. 14 un plkst. 16. Par izmaiņām laika apstākļos var uzzināt mājas lapā www.valka.lv
Savukārt Zāģezera pludmalē ir nopļauta zāle, nākošajā nedēļā tiks uzlikti volejbola tīkli un sakārtotas ugunskura vietas. Ir uzstādītas divas jaunas mazmājiņas. Par Zāģezera ūdens tīrību rezultāti tiks saņemti nedēļas laikā.

Sagatavots pēc
Valgas pilsētas domes informācijas

Latvijas – Igaunijas institūts

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru