Uz papīra – kā varam palīdzēt dabaiKo iztēlojaties, kad lasāt: viena tonna makulatūras izglābj 17 kokus; aizgriežot ūdens krānu, kamēr tiek mazgāti zobi vai ziepētas rokas, var ietaupīt pat līdz 16 litriem ūdens dienā?

Uz parasta balta papīra ar ierasto melno flomāsteru vilktas vienkāršas līnijas, kas veido neparastu skatījumu uz apkārt notiekošo, ļaujot darboties arī skatītāja fantāzijai.
Savu redzējumu par dažādiem interesantiem un pat pārsteidzošiem faktiem, kā varam būt videi draudzīgi, sniedz Valkas mākslas skolas audzēkņi. Vienu dienu pirms Lielās talkas – Dabas piektdienā – darbiņi būs apskatāmi Beverīnas ielas 3 foajē (ēka blakus mākslas skolai).
Izstādes mērķis ir aicināt paturēt atmiņā, ka vienkāršas darbības, neliela ieradumu maiņa izraisa lielu pozitīvu iespaidu dabā.
Paldies Valkas mākslas skolas bērniem par ieradumu un to ietekmju atainošanu, skolotājām Marutai un Daigai par iedvesmošanu un pretimnākšanu.
Dabas piektdiena ir akcija, ko jau ceturto gadu organizē Latvijas – Igaunijas institūts, lai aicinātu iedzīvotājus līdzdarboties Lielajā talkā un parādītu, ka palīdzēt dabai nav nemaz tik grūti. Iepriekšējos gados Lugažu laukumā pulcējās talcinieku palīgi, kas gatavoti no lietām, ko citkārt izmestu, spēlētas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem pašgatavotas spēles, meistaroti videi draudzīgi karogi Latvijas hokeja izlases atbalstam, skatīta foto izstāde par Zāģezeru senākos laikos, kā arī zīmētas vīzijas par Zāģezeru nākotnē.
Izstāde par interesantajiem faktiem, kā varam palīdzēt dabai, būs apskatāma no 26. aprīļa līdz 10. maijam Beverīnas ielas 3 foajē.
Priecīgu noskaņojumu un enerģiju Lielajā talkā!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru